Conte se ne smiruje zbog sudaca: “Ako to uradite znači da ste vrlo…”

Tottenham i Sporting remizirali su u Londonu 1:1 u okviru petog kola grupne faze Lige prvaka.

Gosti iz Portugala došli su u vodstvo preko Edwardsa u 22. minuti, Bentancur je izjednačio u 70, da bi u sudijskoj nadoknadi bio poništen gol Kanea zbog ofsajda, nakon čega je Conte zaradio direktan crveni karton.

Tri dana nakon svega toga, Conte je na press konferenciji i dalje iskaljivao bijes. Očito da kod njega ne važi ona “neka prenoći”, s obzirom na to da ni danima nakon svega nije smiren.

“Ponavljam, ne znam, ali mislim da je nemoguće pogriješiti s VAR-om. Nemoguće je, nemoguće je. Imate ekran, imate potrebno vrijeme. Nemoguće je pogriješiti. Ne volim takve stvari.

Nemoguće mi je shvatiti kako možete pogriješiti s VAR-om i čekati 5-6 minuta prije nego što donesete odluku. Ako pričekate pet ili šest minuta, jasno je da ste zbunjeni.

Riječ je o jasnim, lakim situacijama, ali vidim da je teško naći odgovore. Želim vidjeti iskrenost. Pogriješiti VAR znači da ste vrlo, vrlo… Ne želim čak ni reći šta mislim.

Ono što se dogodilo u prošloj utakmici je nevjerovatno. Bili smo kvalifikovani, slavili smo, onda je došao VAR, ostali smo 5-6 minuta. Ovo više nije fudbal”, rekao je Antonio Conte, prenosi Corriere dello Sport.

Da pogodak Harryja Kanea nije poništen, Tottenham bi se kvalifikovao u osminu finalaLige prvaka, ali nakon remija sa Sportingom, grupa D ostaje vrlo izjednačena, sa sve četiri momčadi s šansama za plasman dalje uoči posljednjeg kola.