Krunićev Milan eliminisao Dinamo iz Lige prvaka, Messi blistao u pobjedi PSG-a

Večeras su odigrane i preostale utakmice 4. kola grupne faze UEFA-ine Lige prvaka u grupama E, F, G i H. Vrijedne pobjede upisali su Milan, PSG, Benfica…

Paris Saint Germain je sa 7:2 razbio Maccabi iz Haife, a posao je praktično riješen u prvom dijelu.

Poveli su Sveci u 19. minuti, a stijrelac prelijepog pogotka bio je Leo Messi nakon asistencije Kyliana Mbappea.

U 32. minuti sjajni Francuz se nakon asistencije upisao u listu strijelaca, da bi tri minute kasnije Messi uposlio Neymara, a Brazilac matirao Cohena.

REUTERS/Sarah Meyssonnier

Seck je u 38. minuti smanjio rezultat, ali je Messi u posljednjim trenucima prvog dijela postigao i drugi gol.

Seck nakon pet minuta igre u drugom dijelu ponovo smanjio rezultat, ali Mbappe (64’) i Goldberg autoglom (67’) potvrđuju debakl Izraelaca. U listu strijelaca upisao se i Carlos Soler kojem je ovo bio prvijenac u dresu Paris Saint Germaina.

U drugom susretu grupe Benfica je sa 4:3 savladala Juventus i tako ga ostavila bez nokaut faze najelitnijeg klupskog takmičenja.

Povela je Benfica preko Antonia Silve u 17. minuti, ali Kean u 21. poravnava rezultat.

REUTERS/Pedro Nunes

Ipak, domaćin preko Joao Maria ponovo dolazi u prednost, a Rafa Silva sa dva gola povećava na 4:1.

Nadu Juventusu dali su Milik (77’) i McKennie (79’) sa dva brza gola, ali je to sve što su uspjeli učiniti pa će Stara dama od proljeća vjerovatno igrati u nokaut fazi Lige Evrope.

Krunićev Milan razbio Milan na Maksimiru

Fudbaleri Milana sa 0:4 bili su bolji od zagrebačkog Dinama.

Poveli su Rossoneri u 38. minuti preko Gabbie i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Leao u 49. minuti nakon sjajnog soloprodora pogađa za 2:0, da bi se u strijelce u 59. minuti sa bijele tačke upisao i Olivier Giroud.

Pobjedu prvaka Italije potvrdio je Robert Ljubičić autogolom iz 69. minute.

Rade Krunić je za Milan igrao od 52. minute kada je zamijenio Ketelaerea.

REUTERS/Antonio Bronic

Dinamo se ovim porazom oprostio od takmičenja u Ligi pravaka, dok je Milan sada drugi na tabeli sa 7 bodova.

Leipzig pobijedio nezainteresovani Real

Leipzig je sa 3:2 savladao Real Madrid i tako obezbijedio plasman u nokaut fazu.

Poveo je njemački tim u 13. minuti preko Gvardiola, a Nkunku je pet minuta kasnije udvostručio prednost.

Vinicius Junior je u finišu prvog dijela smanjio rezultat, ali je Werner u 81. minuti ponovo donio dva gola prednosti svojoj ekipi.

REUTERS/Annegret Hilse

Sve što je kraljevski tim uspio učiniti jeste gol Rodryga sa bijele tačke iz 94. minute.

U drugom meču grupe Celtic i Shakhtar su remizirali 1:1.

Poveo je škotski tim preko Giakomakisa u 34. minuti, ali je Mudryk u 58. postavio konačan rezultat.

Action Images via Reuters/Lee Smith

Haaland se vratio kući

Na Westfalenu su gostovali Manchester City i doskorašnji golgeter Borussije Erling Haaland. Norvežanin ovog puta nije bio strijelac protiv svog bivšeg kluba.

Emre Can je oborio Mahreza u 16 metara, Alžirac je izveo najstrožu kaznu, ali je drugu utakmicu uzastopno bio neprecizan pošto nije realizovao penal ni u prezhodnom meču u Kopenhagenu.