Najuspješnija selekcija pobjedom otvorila novi kvalifikacioni ciklus

U Trening centru NS/FS BiH u Zenici U-17 fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je u 1. kolu kvalifikacija za EURO s 2:0 savladala Lihtenštajn.

Do prednosti su naši momci stigli već u osmoj minuti. Filip Taraba je centrirao sa desne strane, a Stefan Marčetić sa peterca glavom šalje loptu u mrežu.

Nedugo zatim neprecizan je bio Šabić, da bi u 16. minuti bio postavljen i konačan rezultat. Na asistenciju Kerima Alajbegovića, Marčetić sa ivice kaznenog postiže još jedan gol za 2:0.

Do kraja prvog i u drugom poluvremenu naša je reprezentacija imala terensku inicijativu, a gosti su se opredijelili za defanzivu i očito su bili zadovoljni što manjim porazom.

Iz drugih 45 minuta vrijedi izdvojiti još pokušaje Šabića i Petrovića, a koliko smo nadmoćniji bili dovoljno govori i odnos u šutevima – 15:0.

U drugom susretu naše grupe Ukrajina je na stadionu Mladosti u Kaknju s 5:2 pobijedila Azerbejdžan.

Drugo kolo je na programu 27. oktobra u 13:30 sati. Bosna i Hercegovina će se u Kaknju sastati sa Azerbejdžanom, dok će u Zenici biti odigran meč Ukrajine i Lihtenštajna.

Inače, U-17 reprezentacija BiH je najuspješnija bh. fudbalska selekcija koju je rahmetli Sakib Malkočević tri puta odveo na EURO, a današnja pobjeda stigla je na drugu godišnjicu njegove smrti.