Nevjerovatno je šta je sve Velež promašio protiv Slobode, ali Rođeni ipak slave važna tri boda

Rođeni su u ovom duelu bili bolji rival i na kraju su zasluženo stigli do pobjede i tri boda.

Velež je imao bolje otvaranje utakmice, ali u Gabeli smo gledali veoma tromu i bezidejnu utakmicu s obje strane u prvom poluvremenu.

Domaći su u osmoj minuti imali dobar napad, no spetljali su se Haskić i Halilović, a četiri minute kasnije Dejanović pokušava glavom pored gola.

U 23. minuti šut Halilovića ide prava u Bukvića, da bi se nakon toga konačno i Sloboda oslobodila pritiska Veleža. Zaprijetili su preko Vranješa, no neprecizno.

Dobru šansu Velež propušta u 32. minuti. Ikić gađa glavom, a Bukvić zaustavlja loptu na liniji.

Do kraja prvog dijela po jedan šut na obje strane. Bogdanović i Bukvić zaustavljaju udarce Osmića i Halilovića i na odmor se odlazi bez golova (0:0).

Velež je u uvodnim minutama nastavka mogao riješiti pitanje pobjednika. Prvo je Haskić propustio matirati Bukvića udarcem sa šest metara glavom, a minut kasnije Zajmović promašuje nemoguće.

Napadač Rođenih se poprilično obrukao. Sam je bio pred golom, mogao je birati gdje će poslati loptu, ali njegov traljav šut brani Bukvić uz pomoć stative.

Haskić je u 63. minuti zatresao mrežu Slobode. Međutim, pomoćni sudija je podigao zastavicu i signalizirao je ofsajd, iako je sudeći po snimci sve bilo čisto.

Napadi su se timu Amara Osima isplatili u 71. minuti meča. Udarac Halilovića dolazi do Nemanje Anđušića koji pored uspavane odbrane Slobode postiže pogodak za 1:0 i veliku radost domaćeg tima.

Do kraja većih šansi nije bilo. Sloboda je nastavila seriju utakmica bez postignutog gola i već su četiri susreta bezopasni po protivnika, a Velež je stigao do tri veoma bitna boda.