Slovacko priredio veliko iznenađenje protiv Nice

Fudbaleri Slovackog napravili su veliko iznenađenje i u četvrtom kolu grupe D Lige konferencije u gostima pobijedili favorizovanu Nicu rezultatom 2:1.

Češki tim je neočekivanim trijumfom na Azurnoj obali došao do prve pobjede u Evropi i tako ostao u trci za plasman u osminu finala. Partizan, koji je ranije danas u Beogradu savladao Keln 2:0, je lider grupe sa 8 bodova, Nica ima 5, a Njemački tim i Slovacko po 4.

Domaći su poveli u 14. minutu golom Sofiana Diopa i sve se odvijalo po planovima velikog favorita… Međutim, Mihal Tomić je u 75. minutu izjednačio, a deset minuta kasnije Todibo je dobio direktan crveni karton i Nica je u finišu ostala sa desetoricom.

Slovacko je vrlo brzo, već u 87. minutu materijalizovala brojčanu nadmoć i preko rezerviste Petra Rejnberka došao do velikog trijumfa.

Slovacko 27. oktobra dočekuje Keln, a francuska ekipa će pred svojim navijačima igrati sa Partizanom.