Dobili smo još jednog učesnika nokaut faze Lige prvaka, u Madridu nastavljena sjajna priča

U terminu od 18:45 odigrana su još dva duela četvrtog kola.

Sjajan meč u Napulju odigrali su Napoli i Ajax. Gledaoci su vidjeli šest golova, a Napolitanci su nastavili seriju sjajnih rezultata i slavili sa 4:2.

Sve je počeo u četvrtoj minuti kada domaći dolaze u vodstvo od 1:0 nakon magične akcije Zielinskog i Lozana, a Lozano pogađa za 1:0. U 16. minuti Raspadori je pogodio za 2:0, a to se ispostavilo kao rezultat prvog poluvremena.

U nastavku bude se gosti iz Amsterdama. Igrala se 49. minuta kada je Klaassen na asistenciju Basseya pogodio za 2:1.

U drugom poluvremenu gledali smo veoma sadržajan i uzbudljiv susret, a nova uzbuđenja stižu u 62. minuti. Dosuđen je penal za Napoli, a siguran realizator za 3:1 bio je gruzijski supertsar mladi Kvaratskhelija.

Ajax se nije predavao i u 83. minuti Bergwijn iz novog penala pogađa za 3:2. Ipak trijumfa Napolitancima osigurao je Osimhen pogotkom za 4:2 u 90. minuti utakmice.

Napolitanci su tako dva kola prije kraja i matematički osigurali plasmanu osminu finala, lideri su grupe A sa 12 osvojenih bodova.

U drugom duelu od 18:45 u grupi B, Club Brugge je dokazao da se ne šali ove sezone i remizirao je sa Atleticom u Madridu 0:0. Belgijanci su tako došlo do desetog boda u grupi dva kola prije kraja i gotovo sigurno zakoračili u nokaut fazu Lige prvaka što je ogroman uspjeh.