Juventus očajan u Haifi, Kopenhagenu bod protiv Cityja

Od 18 sati i 45 minuta odigrane su dvije utakmice četvrtog kola grupne faze Lige prvaka. Manchester City je gostovao Kopenhagenu, dok je Maccabi Haifa ugostila ekipu Juventusa.

Juventus je i u Izraelu odigrao očajno. U sedmoj minuti utakmice Maccabi je stigao do prednosti. Nakon ubacivanja Cornuda, Atzili je savladao mrežu Juventusa. Nedugo nakon pogotka još gori scenarij za Staru damu.

U ranoj fazi utakmice povrijedio se Angel Di Maria, jedan od najboljih pojedinaca na terenu. Zbog povrede je odmah morao biti zamijenjen, a umjesto njega ušao je Milik, pa je Juventus u ostatak utakmice ušao sa dva napadača. Međutim, Maccabi je i nakon pogotka zaigrao sjajno i stvarao šanse pred golom italijanskog kluba.

U 42. minuti uslijedio je i drugi pogodak. Atzili je svojim drugim golom na koljena bacio italijanskog velikana, a sa rezultatom 2-0 se otišlo na odmor.

U drugom poluvremenu nešto konkretniji gosti, ali bez ikakvog učinka. Maccabi je zadržao prednost i zasluženo slavio pobjedu

Juventusu su ostale samo teoretske šanse za plasman dalje.

U drugom susretu, Manchester City je gostovao u Kopenhagenu istoimenom domaćinu. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka, ali nije nedostajalo uzbuđenja. City je preko Rodrija postigao gol u 11. minuti, ali je on poništen nakon VAR konsultacija, jer je ranije bilo igranje rukom. U 25. minuti City je imao šansu sa bijele tačke postići vodeći gol, a Mahrez je promašio sa bijele tačke.

Nedugo nakon toga, Gomez dobija direktan crveni karton i ostavlja englesku ekipu sa igračem manje do kraja utakmice.

U drugom poluvremenu također su mreže mirovale. Kopenhagen je osvojio zlata vrijedan bod protiv mnogo jačeg protivnika.