Medvedev predao meč, Đoković u finalu Astane

Novak Đoković se plasirao u finale Astane poslije šokantne predaje Danila Medvedeva prilikom rezultata 1-1 u setovima.

Njih dvojica su na terenu provela jedan čas i 49 minuta – Danil je prvi set osvojio sa 6:4, da bi mu Novak uzvratio u drugom poslije taj-breka, 7:6(6).

Umjesto da se ode u odlučujući period, Medvedev je prišao Đokoviću na mreži i saopštio da predaje meč.

Novak je u izjavi poslije meča kazao da mu je Medvedev rekao da je istegao mišić na nozi i da je primoran bio da odustane od ovog susreta.

Bio je ovo 11. međusobni duel dvojice igrača, prvi poslije finala Bersija prošle godine, a srpski as je ostvario sedmu pobjedu.

Novakov protivnik u finalu, u nedjelju, biće Stefanos Cicipas, koji je eliminisao Andreja Rubljova.