Zajmović u finišu donio važnu pobjedu Veležu protiv Igmana

Premijernu utakmicu 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine danas su odigrali konjički Igman i mostarski Velež. Utakmica je bila na rasporedu od 15 sati, Velež je slavio minimalnu pobjedu rezultatom 0-1.

Mostarski klub je u ovaj susret ušao nakon četiri vezana neriješena rezultata, remizirali su protiv Borca, Slobode, Sarajeva i Posušja. S druge strane, Igman je u današnji susret ušao sa dva vezana poraza. Poraženi su od Zrinjskog i Širokog, a oba poraza upisali su na gostovanjima.

Današnje prvo poluvrijeme nije donijelo skoro pa ništa, gledali smo izuzetno dosadnu utakmicu sa malo prilika s obje strane. U nastavku mnogo više uzbuđenja.

Rezultat se nije mijenjao sve do 86. minute, kada je Dženan Zajmović pogotkom donio pobjedu mostarskoj ekipi.

Prethodno je u 83. minuti Igman ostao sa igračem manje, nakon što je isključen Bešagić zbog zarađena dva žuta kartona. Veležu je bilo potrebno svega tri minute da pogode i odnesu bodove sa gostovanja.