Učesnik skandala iz Bijeljine do ludila doveo Xavija

Barcelona je nakon gostovanja Bayernu upisala poraz i na gostujućem terenu kod Intera. Nerazzurri su slavili sa 1:0 i tako zagorčali život Kataloncima.

Tokom utakmice Xavi je imao nekoliko žestokih sukoba sa sudijom meča Slavkom Vinčićem. U drugom poluvremenu je čak dobio i žuti karton zbog protesta.

Barceloni je u 67. minuti poništen gol jer je ranije rukom igrao Fati, da im u sudijskoj nadoknadi ne bi bio sviran penal nakon što je Dumfries igrao rukom.

Vinčić se oba puta konsultovao sa VAR sobom i obje odluke su bile na Barceloninu štetu što je do ludila dovelo trenera Barcelone. Šta se dešavalo pogledajte ovdje.

Katalonci nakon tri odigrana kola imaju isto toliko bodova. Vodeći Bayern ima devet i rezervisano prvo mjesto, dok je Inter sada na drugom mjestu sa šest bodova.

Barcelona će milanski klub dočekati već sljedeće sedmice i morat će tražiti pobjedu pod svaku cijenu ukoliko ne želi da drugu sezonu u nizu Ligu prvaka okonča već u grupnoj fazi.

Što se tiče sudije Vinčića on je bh. javnosti poznat kao jedan od uhapšenih u policijskoj raciji iz maja 2020. godine u Bijeljini kada se u jeku pandemije koronavirusa našao na jednoj proslavi koju je organizovala srbijanska starleta Tajana Ajfon.

No description available.

“Nakon sastanka s nekim poslovnim partnerima uslijedio je poziv na proslavu na ranču, na što smo se odazvali”, rekao je Vinčić poslije tog nemilog događaja dodavši da većinu ljudi ne poznaje i da je prihvaćeni poziv na zabavu “najveća greška u mom životu”.

“Nakon policijske racije, pozvani smo na informativni razgovor, gdje sam objasnio da te ljude uopće ne poznajem, nakon čega su mi dali zeleno svjetlo da se vratim kući i trenutno se vratim u Sloveniju”, objasnio je Vinčić u maju 2020. godine.

U međuvremenu je počeo da uživa veliko povjerenje UEFA-inog sudijskog komiteta. Redovno sudi utakmice od velikog značaja, a prošle sezone je bio i glavni arbitar meča finala Europa lige između Eintrachta i Rangersa.