Šteta što je Veledrome bio prazan: Vodio se pravi rat, uz preokret i pobjedu bivšeg prvaka Evrope

Marseille je porazima od Tottenhama i Frankfurta došao u tešku situaciju gdje je večeras na svom praznom Veledromeu morao da pobijedi Sporting, a stvari su se pogoršale kada je u ranoj fazi lisabonski tim došao do vodstva.

Već u prvoj minuti Trincao se namjestio na nekih 16-17 metara i pogodio suprotni ugao golmana Lopeza, a već u petoj minuti zicer za Marseille ne koristi Harit, pošto mu je golman gostiju odbranio zicer.

Ipak, Marseille dolazi do izjednačenja u 13. minuti nevjerovatnim golom Alexisa Sancheza. Lopta je bila kod igrača Sportinga, a golman Adan je pogodio u nogu Sancheza, da bi se lopta od Čileanca otkotrljala u mrežu.

Samo tri minute kasnije nova greška nesretnog golmana Sportinga, a Harit zabija za 2:1. Užasno noć Adan je okončao novom glupošću, pošto je u 21. minuti dobio direktan crveni karton jer je rukom igrao izvan svojih 16 metara.

U 29. minuti Marseille je riješio sve dileme oko pobjednika golom Balerdija, koji je glavom zabio na ubačaj iz kornera.

Ostalo je 3:1 do poluvremena, a u nastavku je Marseille održavao sigurnu prednost, da bi u 85. minuti Mbemba lijepo zabio za konačnih 4:1 i za veliku pobjedu Francuza, kojima slijedi teško gostovanje u Lisabonu u možda i ključnom meču za rasplet grupe.

Marseille, Frankfurt i Tottenham sada imaju po tri boda, s tim da Nijemci i Englezi od 21 sat tek treba da odigraju svoj međusobni duel 3. kola. Sporting je lider sa šest bodova.

Podsjetimo da je zbog prometnih gužvi duel Marseillea i Sportinga počeo u 19 umjesto u predviđenih 18:45 sati. U ranoj fazi od 18.45 večeras odigran je meč Bayerna i Plzena u kojem su Bavarci slavili sa visokih 5:0, što je bilo i za očekivati.

Reprezentativac BiH Sead Kolašinac nije bio u rosteru Marseillea zbog povrede.