Džeko i Inter srušili Barcu, Liverpool rutinski protiv Rangersa

Večeras je odigrano još šest mečeva trećeg kola grupne faze UEFA-ine Lige prvaka, a vrijedne pobjede upisali su Inter, Liverpool, Napoli i Club Brugge.

Inter bolji od Barcelone

Fudbaleri Intera u okviru grupe C bili su bolji u derbiju večeri od Barcelone rezultatom 1:0.

Iako gledatelji na Giuseppe Meazzi nisu imali priliku vidjeti mnogo uzbuđenja, jedan gol je riješio pobjednika.

Igrala se druga minuta sudijske nadoknade prvog dijela kada je turski fudbaler Hakan Calhanoglu pogodio nakon asistencije Federica Dimarca.

Izvor : REUTERS/Daniele Mascolo

Barcelona je u 67. minuti poravnala rezultat preko Pedrija, ali je taj gol poništen nakon analize iz VAR sobe jer je Ansu Fati nešto ranije igrao rukom.

Kapiten fudbalske reprezentacije BiH Edin Džeko u igru za inter je ušao u 56. minuti i pružio veoma dobru partiju.

U drugoj utakmici ove grupe Bayern je sa 5:0 deklasirao Viktoriju Plzen.

Bayern rutinski protiv Viktorije, briljirao duo Sane – Mane

Liverpool rutinski protiv Rangersa, Napoli razbio Ajax

Redsi su na Anfieldu sa 2:0 bili bolji od Rangersa, ali i mnogo bolji rival. Tim Jurgena Kloppa propustio je brojne prilike, a do prednosti su stigli u sedmoj minuti kada je Alexander-Arnold pogodio prekrasno iz slobodnog udarca.

Izvor : REUTERS/Phil Noble
Izvor : Action Images via Reuters/Carl Recine

Mogao se proslaviti u prvom dijelu Darwin Nunez i postići čak tri gola, ali je u čak četiri navrata McGreggor izašao kao pobjednik.

Pobjedu Liverpoola potvrdio je Salah sa bijele tačke u 53. minuti.

U drugom meču ove grupe Napoli je sa 1:6 deklasirao tim Ajaxa.

Poveo je domaćin u devetoj minuti preko Kudusa, ali je Raspadori devet minuta kasnije poravnao rezultat.

Izvor : REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Do kraja prvog dijela Napolitanci su preokrenuli rezultat, a sigurni su bili Di Lorenzo i Zielsinki.

Pobjedu tima koji sa klupe predvodi Luciano Spaletti potvrdili su Raspadori (47’), Kvaratskhelia (63’) i Simeone (81’)

Nakon ovog kola Napoli je lider na tabeli sa maksimalnim učinkom od 9 bodova, Liverpool je drugi sa 6, Ajax ima tri, dok je Rangers bez bodova.

Brugge priredio novo iznenađenje

Fudbaleri Club Bruggea sau sa 2:0 savladali Atletico Madrid i tako priredili novu senzaciju.

Golove za prvaka Belgije postigli su Sowah u 36. i Jutgla u 62. minuti susreta.

Izvor : REUTERS/Yves Herman

U drugom meču grupe Porto je sa 2:0 savladao Vayer Leverkusen.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad