Azzuri slavili u Budimpešti, klasik na Wembleyju bez pobjednika

Italija je bila bolja od Mađarske u Budimpešti sa 2:0 za prvo mjesto u grupi, dok su Engleska i Njemačka odigrale neriješeno 3:3 u utakmicama posljednjeg šestog kola treće grupe A divizije UEFA Lige nacija.

Bio je to pravi klasik na londonskom Wembleyju između dva velika rivala. Englezi su gubili sa 2:0, uspeli  da za samo nekoliko minuta preokrenu na 3:2, da bi se na kraju utakmica završila neriješeno 3:3.

Svih šest golova viđeno je u drugih 45 minuta.

Nijemci su poveli sa 2:0 nakon kikseva Harryja Maguirea. Kapiten Manchester Uniteda je krajnje neoprezno startovao u 52. minutu i skrivio penal, koji je sigurno realizovao fudbaler Manchester Cityja Ilkay Gundogan.

Maguirer je pogriješio i u 67. minutu, nesmotreno izgubio loptu, a u nastavku akcije Kaii Havertz je efektno savladao Nika Popea.

Izvor : REUTERS/Tony Obrien

Izgledalo je da će Englezi doživjeti debakl na svom Wembleyju, pogotovo što u dosadašnjem toku Lige nacija nisu postigli niti jedan gol iz igre. A onda nevjerovatan preokret, u samo od 72. do 83. minuta tri gola u mreži njemačkog golmana Ter Stegena – 1:2 Luke Shaw (72), 2:2 Mason Mount (75) i 3:2 Harry Kane (83) iz penala koji je nad Bellinghamom skrivio Schlloterbeck.

Izvor : Action Images via Reuters/Carl Recine

Ipak, potput preokret Engleza spriječio je novim pogotkom Havertz nakon slabe intervencije golmana Popea – za konačnih 3:3.

Znalo se i prije meča da će Englezi svakako zauzeti posljednje mjesto u grupi, a Nijemci treće.

O pobjedniku grupe odlučivali su Mađari i Italijani. Slavili su Azzuri u Budimpešti sa 2:0 golovima Raspadorija u 27. i Dimarca u 52. minutu.

Izvor : REUTERS/Bernadett Szabo