Srbija ponizila Švedsku u Beogradu, nevjerovatni Mitrović ozbiljno prijeti Džeki

Gosti iz Skandinavije dolaze do prednosti u 15. minuti preko Claessona i to je bilo sve što su uradili večeras. Već nakon tri minute na scenu je stupio Aleksandar Mitrović i izjednačio na 1:1.

Srbi poravnali na 1:1

Šveđani nisu ni proslavili svoj gol, a Aleksandar Mitrović im je pokazao kakva je mašina

Isti igrač na asistenciju Tadića u smiraj prvog poluvremena donosi potpuni preokret selekciji Dragana Stojkovića.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme, Mitrović postiže novi gol. Za 3:1 pogodio je u 50. minuti. Tačku na i stavio je Saša Lukić pogotkom u 70. minuti.

Za Aleksandra Mitrovića ovo je bio 49. gol u reprezentaciji i brzim tempom se približava vrhu liste strijelaca kada su u pitanju evropske reprezentacije.

Tu sa 117 golova prednjači Cristiano Ronaldo, Puskas je za Mađarsku postigao 84, dok je Lewandowski u dresu Poljske zabio 76.

Deveti na toj listi je naš Dijamant Edin Džeko koji je do sada postigao 63 pogotka za naš nacionalni tim, no s obzirom na to da je Mitrović mlađi osam godina od njega i ima još dosta vremana ispred sebe, a “samo” 14 golova zaostatka, moguće je da ga do kraja karijere stigne i prestigne.

Što se tiče ove grupe 4 B divizije Lige nacija, Norveška je prva s 10 bodova koliko sada ima i Srbija, pa će njihov međusobni duel u utorak odlučiti o putniku među elitu gdje se još sinoć plasirala i naša reprezentacija.

# ODIGRANO MEČEVA TIM BODOVI
1. 5 Norveška 10
2. 5 Srbija 10
3. 5 Slovenija 5
4. 5 Švedska 3

Švedska na dnu ima tri boda i treba joj u posljednjem kolu pobjeda protiv Slovenije koja ima pet bodova kako bi ostala u ligi. Podsjetimo, ranije danas Slovenija je s 2:1 savladala Norvešku.