Nizozemci sigurni u Varšavi, Belgija bolja od Velsa

Fudbaleri Nizozemske i Belgije ostvarili su pobjede u mečevima petog kola Grupe četiri A Divizije UEFA Lige nacija.

Nizozemci su kao gosti u Varšavi savladali Poljsku sa 2:0, dok je Belgija kao domaćin u Briselu bila bolja od Velsa sa 2:1.

Ove dvije selekcije će u posljednjem šestom kolu odlučiiti o pobjedniku grupe. U velikoj prednosti su Nizozemci pošto će im u toj utakmici kao domaćinima biti dovoljan bod ili minimalan poraz.

Večeras su Nizozemci potpuno nagirali Poljake. Poveli su u 13. minutu nakon sjajne akcije, a gol je nakon asistencija Dumfriesa postigao fudbaler PSV Eindhovena Kodi Gakpo.

Konačan rezultat postavio je u 60. minutu fudbaler Ajaksa Steven Bergwijn nakon duplog pasa sa Janssenom.

Na ovom meču za Nizozemsku je debitovao 20-godišnji igrač Ajaksa Kennet Taylor.

Izvor : REUTERS/Yves Herman

Belgija je do pobjede stigla nakon raspoložene igre Kevina de Bruynea u prvom poluvremenu. Fudbaler Manchester Cityja je u desetom minutu sjajno šutirao sa 18 metara i doveo Crvene đavole u vodstvo, a onda u 38. minutu asistirao Michyju Batshuayju za 2:0.

Vels je uspio da smanji prednost domaćina u 50. minutu golom Kifeera Moorea i to je na kraju bio i konačan rezultat meča – 2:1.

U samom finišu meča crveni karton dobio je selektor Belgije, Španac Roberto Martinez.

Posljednje šesto kolo na programu je u nedjelju 25. septembra, u Amsterdamu se sastaju Nizozemska i Belgija, u Kardifu selekcije Velsa i Poljske.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad