Drugi poraz bh. košarkašica na SP

​Ženska košarkaška reprezentacija BiH upisala je poraz i u drugom kolu Svjetskog prvenstva.

Kina je bila ubjedljiva protiv bh. selekcije rezultatom 98:51 (26:21, 24:10, 32:15, 16:05)

“Zmajice” odlično otvaraju utakmicu, poenima Džons i Knežević kreiraju prednost od 5:0. Međutim, Kineskinje nakon toga prave seriju 9-0, da bi se reprezentacija BiH uz nekoliko dobrih akcija uspjela vratiti u ritam i ponovo doći u vodstvo košem Matee Tavić za 16:15 tokom šeste minute.

Kina potom pravi niz 11-2 za 18:26, da bi četvrtina bila zaključena trojkom Tavić za 21:26.

Početkom druge dionice azijska selekcija gradi novu seriju za opipljivu prednost od 21:32, a zatim podiže i na 23:37. Povremeno bh. djevojke uspjevaju smanjiti distancu, ali ponovo upadaju u krizu pred kraj poluvremena, što Kineskinje koriste i na veliki odmor odlaze s prednošću od čak 19 poena razlike (31:50).

Kineskinje nastavljaju da melju u drugom poluvremenu, polaganjem Jang odlaze na 26 poena razlike (36:62), a zatim i na velikih + 34 trojkom Huang (43:77). Četvrtina je, pak, okončana skorom 46:82.

U zadnjem periodu selektor Goran Lojo je uvodio mlađe igračice, distance je nastavila rasti. Kina je utakmicu zaključila visokom pobjedom od 51:98.

Najefikasnija u redovima BiH bila je Jonquel Jones sa 17 poena (devet skokova), a Xu Han (18) kod Kine.

Sutra “zmajice” igraju protiv Južne Koreje (10 sati po našem vremenu).