Amar Osim: “Igrali smo protiv jakog protivnika, odigrali smo kako smo odigrali”

Posljednju utakmicu 11. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine danas su u Gabeli odigrali Velež i Sarajevo. Utakmica je završena bez pobjednika rezultatom 1-1.

Od prve minute, pa do odlaska na odmor, mostarski klub je bio konkretniji na terenu i više ponudio. Iako nije bilo pogodaka, Velež je imao nekoliko izglednih prilika, dok sa druge strane Sarajevo nije ponudilo ništa.

Zanimljiv je podatak da je Irfan Peljto u prvom poluvremenu pokazao čak šest žutih kartona, po tri sa obje strane. Kvakić, Ovčina i Zeljković su požutili kod domaćih, dok su Čirjak, Suljić i Varešanović dobili žute kartone u redovima bordo tima.

U drugom poluvremenu nije nedostajalo uzbuđenja. U 55. minuti utakmice mostarski klub stiže do prednosti. Dženan Zajmović je pogodio mrežu Sarajeva za vodstvo svoje ekipe.

I pored lošije igre na terenu, Sarajevo je stiglo do poravnanja u 76. minuti, kada je svoj peti gol u dresu Sarajeva postigao Ivan Ikić za 1-1. Hrvatski fudbaler je ušao sa klupe desetak minuta prije nego će postići pogodak.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, obje ekipe morat će se zadovoljiti sa po jednim osvojenim bodom.