Igman bez šanse u Mostaru: Zrinjski razbio tim iz Konjica

Aktuelni prvak Bosne i Hercegovine je kao veliki favorit ušao u ovaj meč i na kraju je taj epitet i opravdao. Mreža Igmana napunjena je do vrha.

Od prve minute Plemići kreću naprijed. Redale su se šanse jedna za drugom pred golom Igmana i bilo je samo pitanje trenutka kada će odbrana tima iz Konjica popustiti.

Pokušavali su Bilbija, Janković, Ćuže, a ovaj treći je u 37. slomio otpor gostiju. Janković ubacuje iz slobodnog udarca, a Ćuže glavom pogađa za 1:0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme Zrinjski povećava prednost. Jakovljević se dobro snalazi nakon ubačaja Jukića iz kornera i pogađa za 2:0.

Nastavili su Plemići s napadima i nakon drugog gola, a u 59. minuti dolaze i do trećeg. Memija ostavlja loptu za Nemanju Bilbiju, a najbolji strijelac u historiji Premijer lige pogađa lagano za 3:0.

Novi gol u mreži gostiju viđen je u 64. minuti. Lijepu akciju i asistenciju Bilbije koristi Jukić i postiže gol za 4:0.

Imao je domaći sastav nekoliko dobrih šansi za povećanje prednosti do kraja utakmice. Međutim, ostalo je 4:0 što je rezultat kojim gosti mogu biti na kraju i zadovoljni.

Zrinjski je ovom pobjedom došao do 15. boda u Premijer ligi. Imaju dva manje od vodećeg Borca, ali i tri utakmice manje.

Igmanu je prekinuta serija od dva uzastopna trijumfa i ovaj tim je deveti s 12 bodova.