Fulham u sjajnom meču srušio Nottingham, bitna pobjeda Aston Ville

Večeras su odigrana prva dva susreta 8. kola Premier lige, a pobjede su upisali Fulham i Aston Villa.

Fulham je nastavio sa sjajnim igrama od povratka u elitu, a večeras je nakon preokreta sa 3:2 u gostima savladao Nottingham.

Poveo je Forest u 11. minuti. Prvijenac u dresu “Šumara” postigao je Taiwo Awoniyi nakon asistencije Yatesa. Do kraja prvog dijela propustio je Forest još nekoliko prilika, ali se sa rezultatom 1:0 otišlo na odmor.

Na poluvremenu Marco Silva je očigledno animirao gostujuće fudbalere pa su na startu drugog dijela zaigrali mnogo bolje.

Izvor : REUTERS/David Klein

Za svega šest minuta postigli su tri pogotka. Najprije je Tete u 54. minuti nakon asistencije novajlije Williana poravnao rezultat, tri minute kasnije Palinha pogađa za preokret, da bi furiozni nalet gostiju krunisao Reed u 60. minuti.

Nakon toga Nottingham je nastavio sa napadima, ali je sve što su uspjeli napraviti do kraja susreta jeste gol O’Briena iz 77. minute.

U drugom večerašnjem susretu Aston Villa je golom Ramseya srušila Southampton i upisala drugu pobjedu ove sezone.

Izvor : Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Fulham je trenutno 6. na tabeli sa 11 osvojenih bodova, Southampton i Aston Villa su na 12. odnosno 13. mjestu sa po 7 bodova, dok je Nottingham 19. sa svega 4 boda.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad