Juventus tone, Benfika slavila u Torinu

Fudbaleri Benfike savladali su Juventus u Torinu rezultatom 2:1 (1:1) u 2. kolu grupe H Lige šampiona.

U pitanju je, vjerovatno, duel dva direktna konkurenta za prolaz u drugu fazu, a sada je Benfika u velikoj prednosti, pošto ima maksimalnih šest bodova, kao i Pari Sen Žermen, dok je Juventus sa Makabi Haifom na dnu bez bodova.

U drugom meču PSŽ je trijumfovao u Izraelu rezultatom 3:1 (0:1), iako je “dželat” Crvene zvezde vodio od 24. minuta.

Za Juventus su od starta zaigrali Dušan Vlahović i Filip Kostić, ali se nisu proslavili. Osim sporadičnih pokušaja asistencija na početku i poništenog gola Vlahovića u 83. minutu, ništa vrijedno pomena nisu napravili.

Zapravo, srpski napadač se u cijelom meču nije našao niti u jednoj izglednoj situaciji ili šansi.

A krenulo je sve veoma dobro za Juventus.

Već u 4. minutu je Leandro Paredes izveo slobodan udarac sa desne strane, a Arkadijuš Milik glavom zahvatio loptu i pogodio dalji ugao za vođstvo “stare dame”.

Nije moglo bolje da krene, a čak je i poslije toga bilo nekoliko dobrih pokušaja domaćih igrača.

Međutim, po ko zna koji put pod Masimilijanom Alegrijem Juventus je odlučio da se povuče i brani, što su kreativni igrači Benfike iz minuta u minut počeli da koriste.

Polako su se oslobađali pritiska i prebacili težište igre na drugu stranu, a sve je rezultovalo u 44. minutu kada je dosuđen penal za Portugalce.

Mireti je nagazio Marija, a upravo on izveo jedanaesterac, veoma sigurno za 1:1 pred odlazak na odmor.

Na krilima toga Benfika je nastavila da igra i u drugom dijelu, a poslije 10 minuta igre smo dočekali potpuni preokret.

David Neres je dočekao odbitak koji je zakucao u lijevi ugao gola Matije Perina za 2:1.