Iznenađenje u Berlinu, Njemačka trojkama razbila Grčku

BERLIN – Muška košarkaška reprezentacija Njemačke plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva, pošto je večeras u Berlinu u četvrtfinalu savladala Grčku 107:96 (31:27, 26:34, 26:10, 24:25).

Njemačka će u polufinalu EP igrati sa Španijom, koja je ranije danas pobijedila Finsku 100:90.

Njemačka je do pobjede stigla odličnom igrom na startu treće četvrtine kada je napravila seriju od 20:1 i stekla dvocifrenu prednost. Domaći košarkaši su na ovom meču postigli čak 17 trojki iz 31 pokušaja.

Najefikasniji u selekciji Njemačke bio je Denis Šreder 26 poena, dok su Andreas Obst i Franc Vagner ubacili po 19.

U grčkoj reprezentaciji najbolji je bio Janis Adetokumbo, koji je postigao 31 poen, ali je isključen u 35. minutu. Janulis Larencakis je ubacio 18 poena.

Njemačka je povela na startu meča, a u trećem minutu već je bilo 14:5 za domaću selekciju. Njemačka je najveću prednost imala u petom minutu kada je vodila 22:11. Grčka je u 8. minutu prišla na 28:27, a Njemačka je prvu četvrtinu dobila rezultatom 31:27.

U 32. minutu bilo je 36:29 za domaću selekciju, a košarkaše Njemačke je dobro služio šut za tri poena. Igralo se potom uglavnom poen za poen, a Grčka je u 16. minutu stigla do izjednačenja. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu, ali je Grčka prvih 20 minuta dobila rezultatom 61:57 pošto je Kostas Slukas u posljednjoj sekundi pogodio trojku sa više od polovine terena.

Njemačka je bolje otvorila treću četvrtinu, a u 23. minutu domaći su ponovo stigli do vođstva od 64:61. Njemačka je nastavila da pogađa trojke, a u 27. minutu Njemačka je poslije serije od 20:1 povela 77:62. Domaći košarkaši su nošeni podrškom sa tribina pogađali iz svih pozicija. Njemačka je u posljednju četvrtinu ušla s vođstvom od 83:71.

Njemački košarkaši su nastavili sa dobrom igrom i u posljednjoj četvrtini, a u 33. minutu stigli su do vođstva 92:78. Grčka je u 35. minutu ostala bez Adetokumba, koji je isključen zbog druge nesportske greške. Samo minut kasnije isključen je i Šreder, a domaći su stekli više od 20 poena prednosti (105:83). Grčka je do kraja meča uspjela da smanji razliku, ali je Njemačka na kraju slavila 107:96.

Sutra će biti odigrana preostala dva meča četvrtfinala EP, a sastaće se Francuska – Italija (17.15) i Slovenija – Poljska (20.30).

Polufinala EP biće odigrana 16. septembra, a dva dana kasnije su na programu meč za treće mjesto i finale.