Dinamo bez nove senzacije: AC Milan bez problema do pobjede na San Siru

Zagrebački klub ušao je veoma hrabro u ovaj meč. Nosila ih je pobjeda protiv Chelseaja iz prvog kola i dosta dobro su se pokazali u prvom dijelu meča.

Sve do finiša prvog dijela Rossoneri nisu mogli previše napraviti, a zatim Josip Šutalo pravi penal nad Leaom. Olivier Giroud preuzima odgovornost i u 45. minuti pogađa za 1:0.

Dinamo u nevrijeme prima drugi gol. Samo što je počelo drugo poluvrijeme, tačnije u 47. minuti Leao lijepom loptom pronalazi Alexisa Saelemaekersa, a ovaj zabija za 2:0.

Nije se Dinamo predavao u ovom susretu i u 56. minuti dolazi do pogotka. Mislav Oršić pogađa za 2:1 i nastavlja s golovima u Ligi prvaka.

Međutim, hrvatski prvak nije mogao previše u ostatku meča. Milan je sve dileme oko pobjednika riješio u 77. minuti kada nakon sjajne akcije Pobega zakucava loptu iza Livakovića za prednost od 3:1.

Razlika je mogla biti i veća. Milan je napadao konstantno na gol, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 3:1.

Rossoneri su vodeći na tabeli grupe E Lige prvaka nakon dva kola. Osvojili su četiri boda, Dinamo ima tri, a nešto kasnije svoj meč igraju Salzburg i Chelsea.

U narednom kolu Milan putuje u London kod Chelseaja, dok Dinamo gostuje austrijskom prvaku.

Treba istaći da je u ranijem terminu odigran i meč grupe F. Ukrajinski Shakhtar u Varšavi je dočekao Celtic, a susret je na kraju završen rezultatom 1:1.