Barcelona ubjedljivo pobijedila u Cadizu, utakmicu obilježile užasne scene na tribinama

Barcelona je nastavila odličnu seriju i došla je do nove pobjede, a Xavi Hernandez je iskoristio priliku da odmori većinu prvotimaca pred okršaj protiv Bayerna koji očekuje Barcu već u utorak.

Cadiz je pružio jako dobar otpor u prvom poluvremenu, ali je Barcelona u drugom dijelu ubacila u veću brzinu i uspjela je na kraju do dođe do pobjede i nova tri boda.

Barcelona je prvu veliku šansu imala već u desetoj minuti kada je Gavi nakon sjajnog prodora dodao loptu Raphinhi koji je šutirao s vrha kaznenog prostora, ali je stativa spasila domaće.

Novu priliku gosti su imali u 22. minuti. Ponovo je u šansi bio Raphinha koji je natrčao na jednu odbijeno loptu, no poslao ju je preko gola Cadiza.

Gosti ponovo prijete u 35. minuti. Nakon kornera lopta je došla do Memphisa Depayja koji sa svega nekoliko metara nije uspio da pogodi gol Cadiza, te je šutirao dosta loše pored gola.

Barcelona je u nastavku utakmice ubacila u veću brzinu i slomila je otpor Cadiza. Katalonci su zaigrali dosta bolje iako je Cadiz prijetio na samom startu drugo dijela.

Domaći su u 53. minuti imali veliku šansu preko San Emeterija koji je s nekoliko metara šutirao visoko preko gola Ter Stegena.

Već u narednoj akciji Barcelona je to žestoko kaznila i povela je sa 1:0. Raphinha i Gavi su sjajno kombinovali po desnoj strani, a na kraju lopta dolazi do De Jonga koji lagano matira Ledesmu za vodstvo Barce.

Nakon toga Xavi je na teren poslao Lewandowskog, a poljskom napadaču bilo je dovoljno svega osam minuta da postigne pogodak.

Lewandowski je u 65. minuti postavio konačnih 2:0 za Barcelonu nakon što je natrčao na odbijenu loptu koju je prije toga Ledesma odbranio nakon pokušaja De Jonga.

I kada su svi očekivali kraj i pobjedu Barcelone meč je prekinut. Sudija je prekinuo meč nakon što je jednom od navijača na tribini pozlilo i trebala mu je hitna ljekarske pomoć.

Ljekari su se borili za život ovog navijača i sve je trajalo preko pola sata, a prve informacije kažu da su ga uspjeli spasiti i stabilizovati, te da je on prebačen u bolnicu gdje će se nastaviti brinuti o njemu.

Igrači Cadiza herojski reagovali nakon što je pozlilo navijaču, ljekari mu se i dalje bore za život

Utakmica će biti nastavljena

Igrači su sve s terena pratili i molili se za ovog navijača, a potom ih je sudija poslao u svlačionici. No, skoro sat vremena kasnije utakmica je nastavljena u 81. minuti, a Barcelona je uspjela postići još dva gola.

Prvo je u 86. minuti Ansu Fati pogodio za 3:0 nakon asistencije Lewandowskog, a konačnih 4:0 za Barcelonu postavio je Ousmane Dembele u drugoj minuti sudijske nadoknade.

Barcelona je preuzela lidersku poziciju u La Ligi sa 13 bodova, dok Real Madrid ima bod i utakmicu manje u odnosu na ljutog rivala. Cadiz je posljednji na tabeli i jedini tim koji još uvijek nije osvojio niti jedan jedini bod.