Haaland upisao novi hat-trick, Arsenal ima 5 od 5

Odigrana su prva tri susreta današnjeg programa 5. kola engleskog Premiershipa. Veliku pobjedu upisao je Manchester City nad Nottingham Forestom, bilo je 6:0. Arsenal je sa 2:1 bio bolji od Aston Ville, dok su Wolverhampton i Bournemouth odigrali bez pogodaka.

Tim Pepa Guardiole krenuo je kako se i očekivalo od prve minute – napadački!

Nakon par propuštenih prilika do prednosti stižu u 12. minuti. Foden je pronašao Haalanda, a Norvežanin matirao Hendersona.

Deset minuta kasnije ponovo se Haaland sjajno snašao u šesnaestercu i postigao i drugi gol.

Haaland je kompletirao i hat-trick do kraja prvog poluvremena. Stones je odložio loptu, a nestvarni Norvežanin postigao deveti gol u Premier ligi na pet odigranih mečeva.

Izvor : Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Pobjedu Cityja u drugom dijelu ovjerili su Cancelo u 50., te Julian Alvarez sa dva gola u 65. i 88. minuti susreta.

Izvor : REUTERS/Craig Brough

Arsenal 5/5

Fudbaleri Arsenala slavili su protiv Aston Ville – bilo je 2:1.

Tobdžije su do prednosti stigle u 30. minuti kada je Gabriel Jesus pogodio mrežu Martineza.

Izvor : Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Propustio je tim Stevena Gerrarda nekoliko izglednih prilika, a do poravnanja stigli su u 74. minuti susreta.

Strijelac izjednačujućeg pogotka bio je Douglas Luiz u 74. minuti.

Ipak, nedugo zatim Arsenal stiže do nove prednosti. Igrala se 77. minuta kada je Saka proigrao Martinelija, a Brazilac matirao Martineza.

Tako je Arsenal stigao i do pete pobjede u novoj sezoni.

U preostalom susretu Bournemouth i Wolverhampton odigrali su meč bez pogodaka.