Sjajni Carvalho donio veliku pobjedu Liverpoolu protiv Newcastlea

Fudbaleri Liverpoola savladali su u 5. kolu engleskog Premiershipa ekipu Newcastlea rezultatom 2:1.

Prvo poluvrijeme proteklo je dosta izjednačeno, a Newcastle je taj koji je na odmor otišao s prednošću. Igrao se 38. minut kad aje nakon sjajne akcije Longstaff pronašao Isaka, a debitant u dresu Newcastlea zakucao loptu iza leđa Alissona.

Do kraja prvog dijela veliku priliku za Liverpool propustio je Diaz koji je prebacio prazan gol Popea.

Ipak, bod Liverpoolu osigurao je Roberto Firmino u 61. minuti nakon asistencije Salaha.

Nakon što je Liverpool propustio mnogo prilika i kada se činilo da će Liverpool još jednom kiksati ukazao se mladi Carvalho. Igrala se osma minuta sudijske nadoknade kada je mladi fudbaler Liverpoola sjajno snašao u šesnaestercu i matirao Nicka Popea.

Izvor : REUTERS/Phil Noble

Liverpool se nakon nove pobjede probio na 5. poziciju tabele Premiershipa i sada ima 8 bodova, dok je Newcastle 11. sa 6. U narednom kolu Liverpool ide u goste Evertonu, dok će Necastle biti domaćin Crystal Palaceu.