Kneževi “ohladili” Prinčeve: Mbappe prizemljen, Messiju se desilo nezamislivo

Pariški Prinčevi su na svom stadionu dočekali Monaco, a konačan rezultat u uzbdljivom duelu glasio je 1:1.

Kneževi su igrali odlično prvo poluvrijeme. Do gola su stigli preko Vollanda u 20. minuti, da nakon toga anulirali domaćine.

Jedinu pravu priliku prvaci Francuske su stvorili u 45. minuti kada Messi i Mbappe u nekoliko sekundi pogađaju stative.

PSG je do izjednačenja stigao u 68. minuti. Poslije pregledanja snimka VAR je odlučio da je penal za domaće.

Iako je od sada Mbappe bio penaldžija francuski superstar je doživio prizemljenje jer je kazneni udarac izveo Neymar i uspješno ga realizovao.

Do kraja meča domaćin je pravio pritisak. Dobru priliku za vodstvo imao je Mbappe, ali je Nubel uspješno to odbranio.

Tri minute prije kraja Messi je doživio ono što mu se vjerovatno nikada nije desilo u karijeri.

Naime, u trenucima kada se rezultat lomio i kada je njegov tim tražio pobjedu sjajni Argentinac je zamijenjen.

Dešavalo se da Messi napusti igraju prije vremena, ali je vjerovatno nezabilježen slučaj da se to desilo kada njegov tim silno traži pobjedu.

Sudijska nadoknada je donijela dosta nervoze i bespotrebnih varnica, ali se rezultat nije promijenio pa je ostalo 1:1.