Srbija nakon drame i produžetaka savladala Grčku

​Košarkaši Srbije savladali su nakon produžetaka Grčku 100:94 u meču kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

“Orlovi” su sami sebi začinili ovaj meč, s obzirom da su imali +8 minut i po prije kraja meča.

Pobjeda je došla uprkos tome što je Janis Adetokumbo postigao 40 poena i imao osam skokova i pet dodavanja, ali je sa druge strane odgovorio Nikola Jokić sa 29 poena, osam skokova i šest asistencija.

“Orlovi” sada u grupi imaju dvije pobjede i tri poraza u drugoj grupnoj fazi kvalifikacija za Mundobasket, dok je Grčka na tri uspjeha i dva neuspjeha

Naredni meč “orlove” očekuje za tri dana u Istanbulu, nakon čega slijedi put na Evrobasket, dok Grci istog dana dočekuju Belgiju.

“Orlovima” je ovo bila druga pobjeda u nizu nad Grcima u zvaničnim mečevima, a prošlu su ostvarili u kvalifikacijama za prošli Mundobasket, takođe u Beogradu.

Utakmicu je, nažalost, obilježila i povreda skočnog zgloba Vasilija Micića u prvom poluvremenu, zbog koje nije uspio da završi meč.