Dinamo u produžecima matirao Bodo Glimt za Ligu šampiona

Dinamo iz Zagreba prošao je u Ligu šampiona nakon što je večeras na Maksimiru slavio rezultatom 4:1 protiv Bodo Glimta nakon produžetaka.

Ekipa Ante Čačića ušla je dosta odlučno u meč sa namjerom da nadoknadi minus od jednog gola iz prvog meča, s obzirom da su u Norveškoj poraženi 1:0.

Do vođstva Dinamo je došao u 4. minuti meča golom Oršića, da bi na 2:0 povisio Petković, postigavši sjajan gol makazicama.

Ipak, gosti iz Norveške nisu se predali pa su smanjili na 2:1 u 70. minuti golom Gronbeka i vratili rezultat na nulu.

Do kraja meča nije bilo golova pa je utakmica otišla u produžetke.

Dinamo je uspio da postigne dva gola u drugom produžetku i da u zadnja tri minuta stavi tačku na meč.

Prvo je u 117. minuti pogodio Drmić, da bi u 120. u strijelce se upisao i Bočkaj.