Debakl Chelseaja u Leedsu, nova pobjeda Brightona

U prva dva susreta nedjeljnog programa engleske Premier lige vidjeli smo dva iznenađenja. Chelsea je visoko poražen od Leedsa sa 3:0, dok je Brighton slavio u gostima protiv West Hama sa 2:0.

Krenuo je Leeds od samog starta odlučno, a u 33. minuti stigli su i do prednosti. Edouard Mendy se poigravao, loptu mu u petercu oduzeo Aaronson kojem nije bilo teško da je pospremi u mrežu.

Pet minuta kasnije novi hladan tuš za itm Thomasa Tuchela. Harrison je izveo slobodan udarac, a Rodrigo sjajno pogodio mrežu Mendyja.

U 69. minuti isti dvojac je kreirao novi gol, ali ovoga puta u drugačijim ulogama. Rodrigo je ostavio loptu za Harrisona, a ovaj je poslao iza leđa indisponiranog golmana iz Senegala.

Dodatni problem Plavce je zadesio u 84. minuti kada je Khalido Koulibaly zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Izvor : Action Images via Reuters/Carl Recine

West Ham upisao i treći poraz

Nakon poraza od Manchester Cityja i Nottinghama, West Ham je upisao poraz i od Brightona.

Poveli su gosti u 22. minuti susreta, a strijelac sa bijele tačke bio je Alexis Mac Allister. Prethodno je debitant Thilo Kehrer napravio penal.

Konačan rezultat u drugom idjelu postavio je Leandro Trossard nakon dodavanja Pascala Grossa.

Izvor : Action Images via Reuters/Matthew Childs

Tako je Brighton upisao i drugu pobjedu ove sezone i trenutno zauzima 4. poziciju na tabeli sa 7 osvojenih bodova, isto koliko ima i Leeds. Chelsea je 12. sa 4 boda, dok je West Ham posljednjeplasirani bez bodova.