Nema stranca do Bosanca: Ćivić postigao golčinu i približio Ferencvaros grupnoj fazi

Prvak Mađarske danas je u Budimpešti s 4:0 kući ispratio irski Shamrock Rovers i u revanšu imajAuzquiu samo zadatak da ne dozvole čudo nad čudima.

Auzqui je doveo domaće u prednost već u 13. minuti, a vodstvo je duplirano do poluvremena. Traore je pogodio u 35. minuti meča.

Isti igrač postiže novi gol na otvaranju drugog dijela, a kao šlag na tortu stigao je eurogol u sudijskoj nadoknadi.

Naš reprezentativac Eldar Ćivić ušao je u 84. minuti umjesto Paszke, a u trećoj minuti sudijske nadoknade sjajno zatresao mrežu Mannusa.

Mercier je poslao loptu iz kornera, a momak iz Tojšića je sjajno uhvatio volej i zabio za 4:0.

U prvoj postavi za Ferencvaros igrao je Muhamed Bešić koje je u 70. minuti zamijenio Vecsei.

Adnan Kovačević pošteđen je obaveza danas, odnosno meč je presjedio na klupi, a pobjeda njegovog tima samo je šlag na tortu poslije najljepše vijesti koju je mogao saznati – danas je postao otac.

Stjepana Lončara nije bilo u konkurenciji.