Ubjedljiva pobjeda SFK 2000 protiv prvakinja Malte

Grad Cluj je domaćin kvalifikacionog turnira, a nogometašice SFK 2000 u prvom meču odmjerile su sange sa malteškim timom FC Birkirkara i slavile sa visokih 4:0.

Bh. prvakinje su povele već u 15. minuti preko Minele Gačanice i to je bio konačan rezultat prvog poluvremena.

Tek što je počeo drugi dio Alisa Spahić postiže pogodak za 2:0 i jasno je bilo da će bordo dame slaviti prvu pobjedu.

Nisu na tome stale, pa po drugi put danas sjajna Minela Gačanica na asistenciju Amele Kršo pogađa za 3:0 dvadesetak minuta prije kraja meča.

Osam minuta novi pogodak u mreži nogometaši s Malte. Pogodak je Alma Krajnić, a ponovo asistenciju pišemo Ameli Krši koja je sama izigrala protivničku odbranu.

SFK 2000 – FC Birkirkara 4:0

SFK 2000:  Hasanbegović, Am. Spahić, Velagić, Slišković, Milinković, Al.Spahić, Kršo, Šabanagić, Spasojević Gačanica, Jelčić.

Birkikara: Bayada, Farrugia, Grosso, Milan, Said, Sofia, Sultana, Teuma, Xuereb, Zahra, Zammit.