Dva gola Vlahovića u trijumfu Juventusa nad Sasolom, Kostić debitovao

Fudbaleri Juventusa otvorili su sezonu u Seriji A ubjedljivom pobjedom nad Sasuolom rezultatom 3:0 (2:0).

Prvu utakmicu u novom šampionatu obilježio je srpski reprezentativac Dušan Vlahović sa dva pogotka.

Najprije se u strijelce upisao Anhel Di Marija u 26. minutu, a onda je na scenu stupio Vlahović.

U 42. minutu je sam izborio jedanaesterac koji je odmah tražio da izvede. To je učinio veoma sigurno i tako se upisao u listu strijelaca.

Poslije šest minuta igre u nastavku je Srbin postigao još jedan gol, a ovog puta je Di Marija bio u ulozi asistenta.

Sa ta dva pogotka Vlahović je stigao do brojke od 53 gola u Seriji A čime je postao najbolji Srbin u istoriji ove lige.

Od 61. minuta na terenu je bio još jedan srpski reprezentativac Filip Kostić, koji je na terenu zamijenio Huana Kvadrada.

Prešao je na lijevu stranu terena i tamo dejstvovao sa krilne pozicije, koja mu najviše i odgovara.

No, “stara dama” je kasnije rutinski privela meč kraju, a u samoj završnici Vlahović je propustio lijepu priliku da kompletira het-trik.