Zrinjski savladao Tobol golom Jankovića

Jedini bh. predstavnik u Evropi, šampion Bosne i Hercegovine, Zrinjski, večeras je u okviru trećeg pretkola Lige lige odigrao prvu utakmicu protiv kazahstanskog Tobola i pobijedio 1:0.

U veoma otvorenoj utakmici Zrinjski je u prvom poluvremenu ima više od igre i nekoliko prilika ali su mreže mirovale. Najveću šansu za gol gosti su imalu u sudijskom produžetku kada Deble pogađa prečku.

U nastavku utakmice Ćorluka dobija drugi žuti karton i Plemići ostaju bez igrača. Kada se činilo da će se bh. prvak zatvoriti Niko Janković u 76. minuti pogađa za 1:0. Nakon toga i Tobol ostaje sa igračem manje, Tomašević dobija crveni karton.

Do kraja utakmice Zrinjski je pokušao doći do drugog pogotka ali nisu imali uspjeha.

Ako Plemići prođu Tobol, za ulazak u grupnu fazu  Lige konferencija igraće protiv poraženog iz duela Olimpijakos – Slovan Bratislava