Dva crvena kartona, pogodak direktno iz kornera i pobjeda Zrinjskog protiv Tobola

Fudbaleri mostarskog Zrinjskog ugostili su kazahstanski Tobol u okviru prve utakmice trećeg pretkola Konferencijske lige.

Na stadionu Pod Bijelim brijegom prvi susret dvomeča završen je pobjedom aktuelnog prvaka BiH rezultatom 1-0, uz dva crvena kartona, po jedan na obje strane i pogotkom direktno iz kornera!

Zrinjski je bio konkretniji protivnik u prvom poluvremenu, ali su gosti imali najbolju šansu. Nakon neiskorištenih prilika mostarske ekipe, u samom finišu prvog poluvremena Tobol je imao sjajnu šansu da stigne do prednosti, ali je Deble pogodio prečku.

Sjajno je Zrinjski otvorio drugo poluvrijeme i imao odličnu šansu preko Ćužea, ali mreža gostujuće ekipe i dalje je ostala netaknuta.

U 55. minuti desio se veliki peh za mostarski klub, te nepromišljen potez Josipa Ćorluke koji je utjecao na daljni tok susreta. Ćorluka je zbog oštrog starta zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je Zrinjski igrao sa igračem manje više od pola sata.

Međutim, potez utakmice desio se u 75. minuti utakmice. Zrinjski je dobio korner, Niko Janković je otišao da izvede korner i pogodio direktno iz ugla za veliko oduševljenje navijača na stadionu.

Pogodak je dao krila Zrinjskom, koji je mnogo hrabrije zaigrao u nastavku, a od 83. minute gosti su također ostali sa igračem manje. Tomašević je isključen nakon prigovora, pa su i gosti utakmicu završili sa desetoricom.

Zrinjski će u revanš utakmicu sa prednošću od 1-0, a ukoliko prođe, ići će na Slovan Bratislavu ili Olympiakos.