PSG je suviše moćan za sve druge u Francuskoj

Parižani su u novu sezonu ušli s novim trenerom. Christophe Galtier zamijenio je Mauricija Pochettina i večeras smo u prvoj zvaničnoj utakmici mogli vidjeti da će PSG igrati veoma efikasan fudbal.

Formacija 3-4-3 i bez Mbappea u ekipi donijela je veoma razigran i efikasan PSG i već je sada jasno da im u Francuskoj neće biti ravnih.

Do vodstva PSG stiže u 22. minuti. Lionel Messi je dočekao jednu loptu na 30-ak metara od gola, nezaustavljivo je krenuo prema golu, bacio je golmana na tlo sjajnim driblingom i pogodio je za 1:0.

Sijevalo je konstantno pred golom Nantesa, a do drugog gola Parižani su stigli u petoj minuti nadoknade. Prelijep gol postigao je Neymar za 2:0.

U nastavku meča PSG je završio posao s još dva gola. Sergio Ramos je povećao na 3:0 sjajnim pogotkom petom u 57. minuti, a tačku na ovaj meč stavio je Neymar u 82. minuti iz penala za konačnih 4:0.

Treba istaći da je Nantes završio meč s igračem manje, a isključen je Castelletto koji je i skrivio penal.