Partizan tone sve dublje, Novi Pazar savladao crno-bijele

Fudbaleri Partizana nastavili su sa lošim partijama na startu sezone pošto su večeras poraženi u uvodnom meču četvrtog kola Superlige na gostovanju Novom Pazaru sa 1:0 (1:0).

Izabranici trenera Ilije Stolice poslije dva vezana remija protiv Radničkog iz Niša (3:3) i TSC (0:0) upisali su i prvi poraz u domaćem šampionatu, u kom poslije četiri odigrana kola imaju pet osvojenih bodova.

Sa druge strane, Novi Pazar je posle tri vezana poraza na startu prvenstva upisao prvi trijumf i pobjegao sa dna tabele.

Ključni momenat na Džaizkojn areni dogodio se u 23. minutu kada je štoper Partizana Siniša Saničanin faulirao Majdevca u kaznenom prostoru i skrivio jedanaesterac. Za prekršaj je dobio žuti karton, a kako ga je prethodno sudija Marko Ivković opomenuo u 15. minutu, crno-bijeli su do kraja utakmice igrali sa igračem manje.

Precizan sa bijele tačke bio je Miloš Mijić u 24. minutu, a ispostavilo se da je to bio prvi i posljednji gol na utakmici.

Novi Pazar je u nastavku meča bio opasniji rival, ali Islamović i Mijić nisu iskoristili svoje šanse.

Pokušao je trener Partizana Ilija Stolica izmjenama da razmrda ekipu, ali rezervisti Dijabate, Belić, Baždar i Lutovac nisu mnogo pomogli crno-bijelima.

Utakmicu na Džaizkojn areni, na kojoj nije bilo navijača zbog kazne za ekipu Novog Pazara, iz lože je posmatrao i nekadašnji reprezentativac Srbije Adem Ljajić, koji je rođen u Novom Pazaru, a dres Partizana nosio je od 2008. do 2010. godine.

Šampion Srbije Crvena zvezda kasnije večeras na svom terenu dočekuje Radnik iz Surdulice.

U okviru 4. kola Superlige sutra se sastaju: Radnički (K) – Vojvodina (17.30), Napredak – Javor (21.00) i Spartak – Voždovac (21.00), dok su u nedjelju na programu mečevi Radnički (N) – TSC (18.55), Kolubara – Mladost (L) (21.00) i Mladost GAT – Čukarički (21.00).