Tim startovao pobjedom u Kicbilu

​Dominik Tim je pobjedom započeo takmičenje na ATP turniru u Kicbilu.

Nekadašnji šampion US Opena je poslije 90 minuta igre savladao 157. igrača svijeta, Rusa Aleksandera Ševčenka, 6:4, 6:2.

Bila je to četvrta pobjeda Tima u posljednjih nedjelju dana, tri je zabilježio u Gštadu gdje je stigao do polufinala.

Protiv Ševčenka, Tim je napravio ukupno četiri brejka, dok je jednom izgubio servis.

Njegov naredni protivnik na ovom turniru na šljaci, čiji je nagradni fond 534.555 evra je sunarodnik Sebastijan Ofner.

On je kao kvalifikant i 235. na svjetskoj listi, iznenadio iskusnog Francuza Rišara Gaskea, 1:6, 7:5, 7:5.

Dalje ide i Nijemac Janik Hanfman kom je Austrijanac Džerald Melcer predao meč u drugom setu.

Hanfman je dobio početni set sa 6:4, a u drugom je bilo 1:1.

Ranije tokom dana Pablo Anduhar je pobijedio Lorenca Sonega sa 6:4, 3:6, 7:6 (4), dok je i drugi Španac, Pedro Martines, slavio.

On je bio bolji od Nikolasa Đarija iz Čilea, 7:6 (4), 6:3, prenosi b92.