Porazi Veleža i Tuzla sitija u Ligi konferencija

Fudbaleri Veleža i Tuzla sitija poraženi su večeras u utakmicama drugog kola kvalifikacija za UEFA Ligu konferencija.

Mostarski klub kojem je ovo bio prvi nastup u Evropi ove sezone, predvođen novi trenerom Amarom Osimom, razočarao je svoje navijače na stadionu „Grbavica“ u Sarajevu protiv papirnatog autsajdera Hamrun Spartansa.

Gosti sa Malte slavili su u sjajnoj atmosferi rezultatom 0:1. Gol odluke postignut je u 30. minuti kada je precizan bio Guilaumier. Četiri minute ranije „rođeni“ su propustili odličnu priliku kada se Dino Hasanović nije najbolje snašao pred golom gostiju.

Revanš meč igra se za sedam dana na Malti, a pobjednik ovog duela će u narednoj rundi kvalifikacija trećeg po snazi klupskog takmičenja u Evropi igrati protiv boljeg iz dvomeča Levski Sofia – PAOK.

Fudbaleri Tuzla sitija pretrpjeli su poraz takođe rezultatom 0:1 u svom trećem ovosezonskom nastupu u Evropi. Izabranici trenera Dragana Jovića gostovali su u Nizozemskoj gdje je domaći favorizirani AZ Alkmar slavio golom u 12. minuti.

Domaćini su poveli preko Vita koji je bio precizan iz jedanaesterca. Revanš susret Tuzla siti – AZ Alkmar igra se narednog četvrtka na stadionu „Grbavica“.

Pobjednik ovog duela će u trećem kolu kvalifikacija igrati protiv škotskog Dandi junajteda.

Treći bh. predstavnik u ovom takmičenju, ekipa Zrinjskog, u utorak je u Albaniji pobijedila ekipu Tirane sa 1:0 u prvom meču drugog kola.

Ranije je ekipa Borca je eliminisana na startu kvalifikacija od ekipe B36 sa Farskih Ostrva.