Šokantna završnica i rezultat na Maksimiru, Menalu poluvrijeme

Večeras je u Tirani odigran prvi susret drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u kojem su se sastali Tirana i mostarski Zrinjski.

Ekipa Sergeja Jakirovića uspjela je ostvariti pobjedu rezultatom 0-1, pa će na revanš susret sa rezultatskim plusom u odnosu na protivnika.

Zrinjski je bio konkretnija ekipa na terenu, u prvom poluvremenu mostarska ekipa je uputila devet udaraca prema golu protivnika, dok je Tirana pokušala tek tri puta. Zrinjski je dominaciju na terenu uspio prenijeti i na rezultat, pa su Mostarci u 12. minuti sa bijele tačke stigli do prednosti. Siguran realizator bio je Nemanja Bilbija.

Drugo poluvrijeme je bilo nešto manjeg intenziteta, Zrinjski je uspješno sačuvao prednost i na kraju zasluženo stigao do pobjede i prednosti pred revanš utakmicu koja je na rasporedu 28. ovog mjeseca. Mostarski klub mogao je u dubokoj nadoknadi utakmice postići i drugi pogodak, ali je rezervista Ćuže promašio zicer, kada je u 95. minuti izašao sam ispred golmana, ali njegov udarac je odbranio golman domaćih.

Ukoliko Zrinjski prođe drugo kolo kvalifikacija za Konferencijsku ligu, u trećem ga čeka bolji iz meča Tobol – Lincoln.

Može se reći da je bh. predstavnika sreća pogledala na žrijebu koji je bio održan u petak u Nyonu.

Zrinjski je nastupio u sljedećem sastavu: Čondrić, Memija, Magdić, Barišić, Ćorluka, Tičinović, Savić, Kamenar, Jukić, Janković, Bilbija. U toku igre šansu su dobili: Ilinković, Sučić, Ćuže, Malekinušić.