Barcelona raspucana protiv Beckhamova kluba / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

U noći kad je transfer Roberta Lewandowskog iz Bayerna u Barcelonu za 50 milijuna eura službeno potvrđen, nova momčad poljskog golgetera je na američkoj pripremnoj turneji svladala Inter iz Miamija sa 6-0.

Stadion u Fort Lauderdaleu je bio rasprodan, a Katalonci su se potrudili dobro zabaviti kako domaće, tako i svoje navijače. Novi Barcelonin napadač Raphinha je bio središnja figura prvog poluvremena.

Brazilac je prvo u 19. minuti asistirao Pierre-Emericku Aubameyangu za vodeći pogodak. Šest minuta poslije se sam upisao u strijelce nakon ubačaja Baldea, da bi u 41. minuti poslužio Ansua Fatija koji je poslao projektil pod gredu.

Xavi Hernandez je na poluvremenu promijenio cijelu momčad, a i domaći trener Phil Neville je posegnuo za osvježenjima, ali devetoj momčadi Istočne konferencije MLS-a to nije donijelo ništa dobroga. Barcelonini rezervisti su udvostručili broj golova svoje momčadi.

U 55. minuti je Gavi pogodio za 4-0. U 69. minuti je Memphis Depay okrenuo svog čuvara u kaznenom prostoru i lakoćom svladao vratara Intera, da bi minutu poslije Ousmane Dembele pogodio za konačnih 6-0.

Od 86. minute u momčadi Intera je zaigrao i 19-godišnji Romeo Beckham, sin Davida Beckhama koji je jedan od suvlasnika momčadi, piše Hina.