Miloš Gigović je večeras napravio potpuni haos: Edis Mulalić je pojurio prema sudiji na kraju meča

Kontroverzni sudija večeras je sudio meč 1. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojem su se sastali Željezničar i Leotar na Grbavici.

Susret je završen bez pobjednika (1:1), a u Željezničaru su Gigovića označili kao glavnog krivca za sve što se dešavalo na terenu.

Imao je kontrovezni sudija dosta sumnjivih odluka. U prvom poluvremenu je pogrešnom igraču pokazao žuti karton, a njegove odluke iritirale su navijače, igrače, ali i stručni štab Plavih.

Sve je eksplodiralo nakon što Gigović nije svirao prekršaj u 95. minuti nad Semirom Štilićem. Edis Mulalić i stručni štab je utrčao na teren, krenuli su žestoki protesti, a Gigović pokazuje crveni karton Kenanu Hasagiću.

Gigović je uspio napraviti još jednu dramu od utakmice iako nije bilo nikakve potrebe i krajnje je vrijeme da ovom sudiji čelni ljudi Saveza stanu u kraj.

U protivnom, ukoliko ga budu štitili i od njega “pravili” Markusa Merka, sasvim sigurno će u nekom od narednih susreta doći do mnogo ozbiljnijih problema, a onda će svako biti kriv osim čovjeka koji se dvije godine na terenu ponaša kao šerif.