Zrinjski nesretno eliminisan od Šerifa u Moldaviji

Fudbaleri Zrinjskog eliminisani su večeras iz daljnjeg takmičenja u kvalifikacijama za UEFA Ligu prvaka.

Aktuelni prvaci M:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine poraženi su u Kišinjevu u revanš utakmici prvog kola kvalifikacija od moldavskog predstavnika Šerifa minimalnim rezultatom 0:1.

Moldavci su dalje prošli nakon što je prva utakmica odigrana u Mostaru na stadionu „Pod Bijelim brijegom“ završena bez pobjednika rezultatom 0:0.

Ekipa Šerifa večeras je do vodećeg gola stigla u 23. minuti uz dosta sreće. Nako kornera Igor Savić je nesretno loptu poslao u vlastitu mrežu.

Samo minut poslije „plemići“ su mogli do izjednačenja kada je Nemanja Bilbija pobjegao odbrani domaćih, ali je na kraju izostala bolja završnica iskusnog kapitena.

Mostarci su i u drugom poluvremenu stvorili nekoliko dobrih šansi, ali ni jednu nisu krunisali pogotkom.

Najbolju je i u nastavku imao Nemanjua Bilbija kada je u 65. minuti njegov udarac glavom odbranio golman domaćih. Izdvaja se i pokušaj Karla Kamenar deset minuta kasnije koji je završio pored gola.

Mostarci nastavljaju takmičenje u Evropi u drugom kolu kvalifikacija za UEFA Konferencijsku ligu, gdje će snage odmjeriti protiv poraženog iz duela Dudelanž (Luksemburg) – Tirana (Albanija).

U istom takmičenju nastupaju i Borac, Tuzla siti, te Velež.