Je li ovo najveći promašaj u povijesti nogometa? / Bljesak.info

Tekst članka se nastavlja ispod banera

Iz kanadske Premier lige stigao je jedan od najvećih promašaja u povijesti nogometa.

Potez napadača Williama Akija s utakmice Valour FC-a i HFX Wanderersa obilazi svijet, a nogometne zaljubljenike s ovih prostora mogao bi podsjetiti na nezaboravni trenutak koji je proslavio bivšeg Dinamova napadača Iliju Sivonjića, pišu Sportske novosti.

Alessandro Riggi iz Valoura već je slavio pogodak, a onda je na scenu stupio njegov suigrač. Iz potpuno neobjašnjivih razloga Akio je s crte ispucao loptu i šokirao sve koji su se u nedjelju našli na tribina Investors Group Field stadiona u Winnipegu.

Srećom po Akija, koji je travnjak napustio u 54. minuti, njegova je momčad ipak došla do pobjede (1-0) i to pogotkom Mosesa Dyera koji je zatresao mrežu u 84. minuti.

Ovaj potez su neki već proglasili “promašajem stoljeća”, a drugi otišli i korak dalje ustvrdivši kako ovakav još nije viđen u nogometnoj igri.