Lana Pudar juniorska prvakinja Evrope

​BUKUREŠT – Mostarka Lana Pudar osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u plivanju za juniore u disciplini 200 metara delfin.

Lana je isplivala dionicu od 200 metara za 2,08,92, a koliko je bila superiornija u odnosu na protivnice u finalu polkazuje i činjenica da je ostavila drugoplasiranu Francuskinju za tri sekunde i 18 stotinki.

Ovo je druga medalja za šesnaestogodišnjakinju na prvenstvu Evrope za juniore u Bukureštu, jer je Lana prije dva dana osvojila srebro u disciplini 100 metara delfin.

Nedugo nakon finalne trke na 200 metara delfin, Lana je izborila i treće finale u Bukureštu u disciplini 50 metara delfin.

Pudareva je završila polufinalnu trku na 50 metara delfin na drugom mjestu u svojoj grupi sa vremenom 26,88.

Na nedavno završenim Mediteranskim igrama u alžirskom Oranu Lana je osvojila dvije zlatne medalje na 100 i 200 metara delfin.