Tuzla “slomila” Tre Penne u nadoknadi: Salko Nargalić junak!

Tuzla City savladao je na gostovanju u San Marinu viceprvaka te zemlje Tre Penne 0:2. Iako su izabranici Dragana Jovića dva puta pogađali okvir gola domaćih i promašili penal, na kraju su uspjeli slaviti.

Mićo Kuzmanović imao je dvije poluprilike za prvih 17 minuta utakmice, ali mreža Tre Pennea je mirovala.

Odgovorili su domaći nekoliko minuta kasnije, ali je Vandi bio jako neprecizan i šutirao daleko preko gola.

Najbolju šansu u prvom poluvremenu imao je Ajdin Nukić. Fenomenalan šut sa nekih desetak metara iz kaznenog prostora uputio je desni bek Tuzlaka, ali lopta je pogodila prečku.

Do kraja prvog dijela Tuzlaci su tražili i penal. Napadač Semir Smajlagić srušen je u 16-tercu Tre Pennea, ali glavni sudija meča Dzmitry Dzmitryieu iz Bugarske samo je odmahnuo rukom.

Prva velika šansa u drugom dijelu  čekala se 16 minuta. Ekipa Dragana Jovića, još jednom, pogodila je okvir gola. Centrirao je Ajdin Nukić, loša reakcija golmana domaćih Fortija, ali na odbijenu loptu Mićo Kuzmanović se ne snalazi najbolje i pogađa stativu!

Nekoliko minuta kasnije, Mehanović je lijepo proigrao Kuzmanovića, ali ovaj šut Kuzmanovića blokira odbrana Tre Pennea.

Deset minuta prije kraja Ajdin Nukić srušen je u šesnaestercu Tre Pennea, a sudija iz Bugarske, ovaj put, pokazao je na bijelu tačku uz veliki protest domaćih fudbalera.

Odgovornost je preuzeo Mirzad Mehanović, ali golman Tre Pennea Matteo Forti čita šut veznjaka Tuzle i sjajno brani.

Ipak, šef stručnog štaba viceprvaka BiH Dragan Jović, uvodi Salku Nargalića u 86. minuti umjesto Belmina Mešinovića, a napadač Tuzle pogađa samo pet minuta kasnije za 0-1 u drugoj minuti sudijske nadoknade. Već u narednom napadu, isti igrač, koristi šok domaćih i pogađa za konačnih 0-2.

Uzvratna utakmica igra se 14. jula na stadionu Grbavica od 18 sati. Ukoliko bh. klub izbori prolaz dalje, u drugom kolu kvalifikacija ih čeka nizozemski Alkmaar.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad