LP: Ludogorets u završnici slomio Sutjesku

Fudbaleri Sutjeske poraženi su od Ludogoretsa na startu kvalifikacija za Ligu šampiona sa 2:0. Izabranici Milije Savovića, uspješno su se odupirali velikom favoritu, ali je na kraju, šampion Bugarske, u režiji Brazilca Santane i Argentinca Tisere, stekao ogromnu prednost pred revanš koji se 12. jula igra u Podgorici.

Pobjednik dvomeča između Ludogoretsa i Sutjeske, u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona igra sa boljim iz dvomeča između Hiberniana i Shamrocka, dok će poraženi, evropsku priču nastaviti u Ligi konferencija.

Ludogorets je tokom čitavog meča kontrolisao dešavanja na terenu. Imao je inicijativu, napadao je, ali je sjajno postavljena odbrana Nikšićana uspješno parirala šampionu Bugarske, koji je samo jednom uspio ozbiljno da priprijeti golmanu Vladanu Giljenu. Sutjeska je imala mnogo razloga da bude zadovoljna, jer je na poluvremenu, na semaforu pisalo – 0:0.

Izvor : FK Sutjeska

Ipak, na 15 minuta prije kraja, posle prekida, najbolje se snašao Brazilac u sastavu Ludogoretsa, Alex Santana – 1:0.

U sudijskoj nadognadi, ponovo je popustila koncentracija defanzivaca Sutjeske, a kazna je stigla u vidu gola koji je postigao Argentinac Mathias Tissera.

Malmo u “ludoj” utakmici savladai Vikingur

Prvak Švedske Malmo je sa 3:2 savladao islandski Vikingur.

Poveli su domaćini u 16. minuti preko Olssona, ali je Ingasson u 38. izjednačio rezultat.

Minut kasnije gosti ostaju sa igračem manje jer je Ingason zaradio crveni karton, da bi u 42. iskusni Toivonen donio novu prednost domaćinu.

Veljko Bivmančević je u 84. minuti postigao i treći gol za Malme, ali je Gudjonsson u trećoj minuti nadoknade gostima donio veoma važan gol pred revanš.

Reprezentativac BiH Dennis Hadžikadunić je odigrao cijeli meč za Malmo.