Nadal se mučio, ali savladao Serundola

Španski teniser Rafael Nadal savladao je danas Argentinca Fransiska Serundola u 1. kolu Vimbldona sa 6:4, 6:3, 3:6, 6:4, poslije tri sata i 36 minuta igre.

Osvajač ovosezonskog Australijan opena i Rolan Garosa rutinski je rešio prva dva seta u svoju korist, ali je onda ušao u krizu igre.

Serundolo je to iskoristio i dobio treći set, a sa boljom igrom nastavio je i u četvrtom setu u kom je imao vođstvo 4:2 u gemovima.

Nadal je od tog trenutka pa do kraja meča vezao četiri gema u kojima je izgubio svega tri poena.

Španac će u drugom kolu igrati protiv Litvanca Ričardasa Beraniksa koji je porazio Amerikanca Sema Kverija maksimalnim rezultatom – 6:4, 7:5, 6:3.