DEBITANSKI NASTUP U SENIORSKOJ KATEGORIJI: Lana Pudar osvojila 8. mjesto u finalu Svjetskog prvenstva, pogledajte nastup sjajne Mostarke (VIDEO)

Najbolja bh. plivačica Lana Pudar danas je u finalu Svjetskog prvenstva u velikom bazenu u disciplini 100 metara delfin osvojila osmo mjesto.

Naša 16-godišnja plivačica debitovala je na Svjetskom prvenstvu za seniore i to na najbolji mogući način.

Lana je jučer oduševila nastupima u kvalifikacijama i polufinalu, te se uspjela plasirati u finale gdje je danas u jakoj konkurenciji bila ponovo odlična iako je završila na posljednjem mjestu.

Naša plivačica je u finalnoj utrci u disciplini 100 metara delfin na kraju bila na osmoj poziciji s vremenom 58.44.

Iako je Lana bila danas posljednja u finalu jasno je da je to za nju odličan rezultat jer je debitovala u seniorskoj konkurenciji na Svjetskom prvenstvu i uspjela je da dođe odmah do finala.

Mostarka će se na ovom Svjetskom prvenstvu u Budimpešti takmičiti još u disciplinama 50 i 200 metara delfin.