Španija rutinski protiv Češke, Seferović u 55. sekundi srušio Portugal

Fudbalska reprezentacija Švicarske u četvrtom kolu grupe 2 Divizije A Lige nacija u Ženevi je pobijedila Portugal rezultatom 1:0, dok je Španija pred svojim navijačima bila bolja od Češke 2:0.

Švicarci su nakon uvodna tri poraza konačno su zabilježili trijumf.

Gol vrijedan tri boda “sajdžijama“ je donio napadač Benfice Haris Seferović već u 55. sekuni utakmice. Fudbaler Mainza Silvan Widmer sjajno je centrirao sa desne strane, a Seferović je udarcem glavom sa šest metara matirao Ruija Patricija.

Portugal iako lišen pomoći Cristiana Ronalda bio je bolji i konkretniji protivnik, imao je osam udaraca u gol u odnosu na dva rivala, međutim, rezultat se nije mijenjao.

Izvor : REUTERS/Denis Balibouse

Španija je u Malagi bez mnogo problema pobijedila Češku, a u svakom od poluvremena viđen je po jedan gol.

“Crvena Furija“ je povela u 24. minutu pogotkom Carlosa Solera u 24. minutu, a konačan rezultat postavio je Pablo Sarabija u 75. minutu.

Izvor : EUTERS/Jon Nazca

Španija je lider grupe 2 sa osam bodova, Portugal ima sedam, Češka četiri, a Švicarska tri.