Remi Zmajeva i Sokolova u Podgorici, Menalo pogodio za bh. tim

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine remizirala je u trećem kolu UEFA Lige nacija protiv selekcije Crne Gore rezultatom 1:1.

Naš tim je veoma dobro otvorio susret i već u šestoj minuti zaprijetio preko Hadžikadunića. Pjanić je izveo korner, a defanzivac Malmea glavom šutirao pod prečku gola Crne Gore. Mijatović je sjajno intervenisao.

Nažalost, bilo je to sve što je naš tim uradio u prvom dijelu, a Ivaylo Petev može biti sretan što je naš tim otišao na odmor u egalu.

Najbolju priliku Crnogorci su propustili u 42. minuti jada je Jovović pogodio prečku.

U drugom dijelu nije viđeno mnogo uzbuđenja sve do 62. minute susreta. Tada je rezervista Luka Menalo pobjegao odbrani Crne Gore, iskoristio grešku defanzivaca i pogodio mrežu Mijatovića.

Ipak, 15 minuta kasnije Adam Marušić koristi indolentnost u našoj odbrani. Odigrao je sjajan dupli pas sa Krstovićem, šutirao, a lopta na putu do gola zakačila Eldara Ćivića i prevarila Ibrahima Šehića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao pa su selekcije podijelile bodove.

Nakon tri odigrana kola Bosna i Hercegovina je lider na tabeli grupe 3 sa 5 osvojenih bodova, Finska je druga sa 4 koliko ima i trećeplasirana Crna Gora, dok je Rumunija posljednja sa 3 boda.